Getir İçin Sanal Numara Alma

09/07/2022 03:40:27

Getir İçin Sanal Numara Almak

Sanal numara günümüzde oldukça tercih edilen bir yöntem olarak görünmektedir. Birçok işimizi internet üzerinden hallettiğimiz bu dönemde, farklı sosyal medya hesapları açmaktayız. Bu hesapların kurulumunda gerekli olan bilgilerden biri de telefon numarasıdır. Telefon numarası bu süreçte sms onay için talep edilmektedir. Bu aşamada bazı kullanıcılar kendi telefon numaraları ile kayıt yaptırmayı tercih etmemektedirler. İşte bu ihtiyacı gidermek için sanal numara gündeme gelmektedir. Sanal numara, özellikle bir hesap açarken veya başka amaçlar için tercih edilmektedir. Sanal numara tek kullanımlıktır.

Sanal Numara Hangi Alanlarda İşimize Yarar?

Sanal numara özellikle internet sitelerine üye olunan zamanlarda işimize yaramaktadırlar. Bir uygulamada hesap açarken gerekli işlemler esnasında telefon numarası talep edilmektedir. Telefon numarası talebi esnasında sanal numaraya ihtiyaç duyulmaktadır. Telegram, WhatsApp, İnstgram gibi uygulamalara kaydolurken de sanal numara tercih edilmektedir.

Ayrıca Trendyol, Getir Yemek, Yemeksepeti gibi uygulamalar da hesap açma işlemleri esnasında SMS onayı talep etmektedirler. Sms onayı verilmeden hesap açma işlemleri sürdürülemez. Bunun için sanal numara almak işlemleri sürdürmek için gerekli bir adımdır. Bu adımı gerçekleştirmek için kişiler bazen kendi numaralarından başka numara tercih etmektedirler. Bu sebeple sanal numara almak gerekli görülür.

Bunun dışında bazı kişilerin numaraları bir hesaba kayıtlı olduğundan yeni bir hesap açmak için de sanal numaraya ihtiyaç duyarlar. Hesap açma işlemleri sırasında SMS onayı istenmesi, sanal numara almak için önemli bir sebeptir.

Uygulamalarda hesap açmak dışında bir kişiyi aramak ya da mesaj atmak için de sanal numaraya başvurulmaktadır. Özellikle iş hayatında, mesleki zorunluluk gereği yapılacak görüşmelerde kişiler şahsi numaralarını kullanmayı tercih etmeyebilirler. Böyle zamanlarda sahte numara almak oldukça doğru bir seçim olmaktadır. Bir şirket görüşmesinde, tek seferlik bir mesajlaşma sürecinde sanal numara almak oldukça pratik bir yöntemdir. Sanal numara alındıktan sonra bir kez kullanılır. Daha sonra bu numaraya ihtiyaç duyulmaz.

 

Sanal Numara Alma Yöntemleri

Sanal numara almak için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri fake numara siteleri ile numara almaktır. Birçok site, fake numara temini için hizmet vermektedir. Ayrıca bu sitelerden fake numara almak oldukça kolaydır. Fake numara alınabilecek siteler günün her saati bu hizmeti vermektedirler. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kimseler dünyanın her yerinden bu hizmetten yararlanabilirler. Bu sitelerin bazıları ücretli iken bazıları ücretsiz olarak hizmet vermektedirler.

Sahte numara alma sitesi dışında farklı uygulamalar da bulunmaktadır. Telefon ve bilgisayarlara yüklenen bu uygulamalar ile de fake numara alınabilmektedir. Android ve İOS’un uygulama mağazalarından bu uygulamalara ulaşmak mümkündür. Bu uygulamalar ile kolaylıkla sanal numara alınabilmektedir. Kullanıcının bir onayı ile sahte numara bu uygulamalardan temin edilmektedir. Bu numarayı almak bazen ücretli iken bazen ücretsiz olabilmektedir. Sanal numara alındıktan sonra ihtiyaca göre hesap açma işlemlerinde kullanılabilir. Bunun dışında bir arama yapmak ya da mesaj atmak için de uygulamadan alınan sanal numara kullanılmaktadır.

Sanal Numaraya Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Genelde gündelik hayatımızda ve meslek hayatımızda işlerimizi internet ortamında yürütmekteyiz. Bu işlerimizi yürütürken bir çok site ve uygulama hesap açma seçeneğini sunmaktadır. Birtakım işlemleri olan hesap açma süreci, SMS onayı ile devam etmektedir. Hesabın onaylanması için sms onayına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada sanal numara devreye girmektedir.

Özellikle birçok kullanıcısı olan Twitter, Facebook gibi uygulamalar; aynı zamanda yine günümüzde çokça tercih edilen Yemeksepeti, Getir gibi uygulamalar için sms onayı gerekmektedir. Sms onayı aşamasında kullanıcılar sanal numarayı tercih etmektedirler. Böylece sanal numara alınacak site ve uygulamalar devreye girmektedir.

Sanal numara almak ve kullanmak oldukça güvenlidir. Alım ve kullanım sürecinde herhangi bir sıkıntı oluşmamaktadır. İhtiyaç duyulan noktada kullanılan sanal numara, tek seferliktir. Sanal numara almak için birçok seçenek bulunmak ile birlikte almak ve kullanmakta oldukça kolaydır.

Getir uygulaması kullanırken de sanal numarayı almak için ilgili site ve uygulamalara başvurulmaktadır. Getir için hesap açma sürecinde sms onayı istendiğinde sanal numara alınır. Sanal numara ilgili kısma yazıldığında sms onayı bu sanal numaraya gelecektir. Bu şekilde tek seferlik kullanılan numara ile kolaylıkla hesap açmak mümkün olur.