SANAL NUMARA NEDİR? NE İÇİN KULLANILIR?

01/07/2022 21:49:13

Sanal Numara Nedir?

Sanal Numara Nedir? Sorusu özellikle internet üzerinde işlerini yürüten kişiler tarafından araştırılmaktadır. Sanal numara adı verilen şey aslında bildiğiniz normal telefon numarasıdır. Sanal numara adı verilmesinin asıl sebebi de numaraların fiili olarak değil internet üzerinden kullanılmasıdır. Normal telefon numaraları gibi arama yapabilir hatta arama alabilirsiniz. Numaranızı arayan kişiler sanal bir numara tarafından arandığını bilmeyecektir. Biz bugün sizlere sanal numara nedir? Sorusunun cevabını verirken aynı zamanda sanal numarayla neler yapacağınızı da anlatacağız.

Sanal Numara Nedir?

Sanal Numara, günümüz şartlarında araştırılan en önemli konulardan olmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber hemen her yaştan insanın bir cep telefonu vardır. Bu cep telefonunuzda yer alan telefon numarası yasal olmakla beraber operatörler üzerinden ücret ile satın alınmaktadır. Günümüzde akıllı telefonların artış göstermesiyle beraber mesajlaşma uygulamaları da artmaktadır. Dünyanın en çok mesajlaşılan uygulamalar arasında yer alan WhatsApp her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır. Sanal numara sayesinde siz de WhatsApp üzerinden rahatlıkla mesajlaşabileceksiniz. Herhangi bir operatör üzerinden alınmadığı için dünyanın her yerinde de kullanma imkanınız bulunmaktadır.

Sanal numara al işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin tercih ettiği smsonayi.net olarak sizlere en güvenilir hizmeti vermeye çalışıyoruz. Sanal numara bir VOİP hesabı üzerinden aktarıldığı için bilgisayardan hatta akıllı telefon üzerinden her an ulaşılabilir konumda bir numaradır. Yani diğer hatlar gibi kapanma ya da kesilme sorunu yaşamayacaksınız.

Sanal Numara Nasıl Alınır?

Sanal Numara Nasıl Alınır? Sorusu internet üzerinden numara satın almak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Günümüzde internet üzerinde yer alan pek çok platform üzerinden sahte numara al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Elbette her işlemi yapmak için bazı adımları takip etmeniz gerekirse sanal numara almak için de bazı adımları takip etmeniz gerekir. Bazı siteler üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra yeniden sizden bir üye paneli açmanızı isteyebilir.

Günümüz şartlarında sanal numara almak için sadece Türkiye’yi değilse diğer ülkelerden de numara almak isteyen kişiler olabilir. Elbette farklı ülkelere ait numaraları alabilirsiniz. Fakat numara almak istediğiniz ülkelere bağlı olarak ücretler farklılık gösterebilir. Ödeme yaptıktan sonra numaranın size tanımlanması 30 dakika ile 5 gün arasında değişiklik gösterebilir. Sanal numara alacağınız ülkelerin başında ABD ve Kanada yer almaktadır.

Sanal Numara Ne İşe Yarar?

Sanal Numara Ne İşe Yarar? Diye soruyorsanız eğer bunun cevabı aslında çok basit. Kendi güvenliğinizle alakalı durumlar söz konusu olduğunda sanal numaralar ön plana çıkmaktadır. Sanal numara dediğimiz anda akla farklı seçenekler gelebilmektedir. Fakat kafanızı karıştıracak bir durum söz konusu değil. Çünkü size tanımlanan tüm bu numaralar daha önce kullanılmayan tek kullanımlık telefon numaraladır. İnternet üzerinden bu hizmeti sağlayan kurumlar sanal numara satış hizmeti sunulmaktadır.

Neden Sanal Numara Almalıyım?

Sanal numara ya da fake numara olarak adlandırılan bu numaralardan satın almak sizin bazı platformlarda kişisel numaranızı kullanmanızı gerektirmez. Tüm uygulamalar ve farklı durumlar için gereken mobil onay kodunu şahsi numaranızı paylaşmadan kullanmanız için sanal numara gereklidir. Fakat bazı uygulamalar bir cep numarasıyla aktif edildiği için sanal numaralar da sizin basit bir şekilde aktif etmenize imkan tanır.

Sanal numara ile birden fazla hesap oluşturmak isteyen kişiler için oldukça kullanışlı olan bu sistem sayesinde siz de istediğiniz hemen her yerde rahatlıkla işlem yapabilecek ve kişisel numaranızı paylaşmadan tüm işlerinizi halledebileceksiniz. Sanal numara aldığınızda hem sizin kişisel bilgilerinize erişilmesini engelleyecek hem de tüm işlemlerinizi tıpkı sizin gerçek hattınızmış gibi sanal numara üzerinden yapabileceksiniz.

Numara Onayı Nedir?

Numara Onay Nedir? Sorusu sanal numara satın alan kişiler tarafından sorulur. Özellikle sosyal medya, bankacılık vb. işlemlerde lazım olan bir işlemdir. Sizin telefonunuza gelen veriler sayesinde siz de tüm alanlarda numaranızı onaylayabilirsiniz. Kendi numaranızla gerçekleştireceğiniz tüm bu işlemleri sanal numara alarak gerçekleştirebilirsiniz. Numara onayı yaptığınızda hangi alanda aktif olmak istiyorsanız kendi bilgilerinizi kullanmadan işlem yapabileceksiniz.  

İleriye dönük olarak da kullanabileceğiniz sanal numara sayesinde arama yapabilir ve arama alabilirsiniz. Hem normal numaralar hem de sanal numaralar çağrı yönlendirmeyi desteklemektedir. Sürekli olarak internet üzerinden kullanacağınız bu sanal numara ile siz de tüm işlemlerinizi yapabileceksiniz.