Ücretsiz Sanal Numara

08/07/2022 02:13:23

Ücretsiz Sanal Numara

Günümüzde internet kullanımının artışı ile birlikte internet ortamında açılan hesaplar da aynı oranda artmıştır. Farklı uygulamalar için gerekli olan hesap açma işleminde birçok uygulama telefon numarası talebinde bulunup, SMS onayı istemektedir. Bu şekilde hesap doğrulanmış olur ve hesabın açılım işlemlerine devam edilir. Birçok internet kullanıcısı bu tarz taleplerde kendi numarasını vermek istemeyip sanal numara kullanmayı tercih etmektedir. Bu tercihin birçok şahsi sebebi olmak ile birlikte en önemli sebebi kullanıcının güvenlik ihtiyacı duymasıdır. Bu tarz uygulamalarda Sanal Numara oldukça sık kullanılan bir yöntem olmuştur. Bu yöntem kişilerin İnternet üzerinde işlerini rahatça halletmelerini sağlamak ile beraber herhangi bir tehlike ya da sakınca da barındırmamaktadır. İşlem esnasında gerekli olan SMS onayı için gerekli olan bu numaralar tek kullanımlıktır. Böyle oluşu ile de pratik bir kullanım sunmaktadır.

Sanal Numaraya Neden İhtiyaç Duyulur?

İnternet çağında olduğumuz bu süreçte birçok işimiz internet üzerinden halledilmektedir. İş hayatında veya özel hayatımızda gerekli olan site kurulum aşamalarında veya bir siteye üye olma sürecinde telefon numarası talep edilmektedir. Bu talep SMS onayi için gerekli görülmektedir. İnternet kullanıcıları ve ziyaretçiler kendi numaraları ile işleme devam etmeyi tercih etmeyebilirler. İşte bu noktada sanal numara almaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bazen iş hayatında da sanal numaraya ihtiyaç duyulur. Kişiler mesleki gereklilik sebebiyle bir hesap açmak için de bu yöntemi tercih etmektedirler. Bu yöntem tamamen kişinin tercihine göre kullanılır ve tek seferliktir. İstenilen uygulama ya da site kayıt sürecinde gerekli olan SMS onay için gerekli olan sanal numara son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir.

Ayrıca bazı telefon görüşmeleri ve mesaj yazma işlemleri için de sanal numaraya ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle iş hayatında kişinin şahsi numarası ile işlem yapmayı tercih etmemesi oldukça rastlanan bir durumdur. Bu durumlarda sanal numara çok sık kullanılan bir yöntem olmuştur. Tek seferlik olan sanal numara ayrıca güvenli bir kullanım da sunmaktadır.

Sanal Numara Almak

Sanal numara almak için birçok farklı site imkanı vardır. Farklı siteler sanal numara ihtiyacını gidermek için 7/24 kullanıma açıktır. Bu noktada kullanıcıların en çok önemsediği nokta ise güvenliktir. Doğru bir tercihle kolaylıkla bir siteden sanal numara alınmaktadır. Tek seferlik kullanılan sanal numara, gerekli arama ya da kayıt için kullanıldıktan sonra yeniden kullanılmaz. Ayrıca sanal numara dünyanın her yerinden alınabilir. Diğer internet işlerinde olduğu gibi sanal numara almak da oldukça kolaydır. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri olan sanal numara alma işlemi için doğru siteyi seçmek oldukça önemlidir.

Başka bir sanal numara alma yöntemi ise Android ve İOS’un uygulama mağazalarında bulunan uygulamayı tercih etmektir. Uygulama güvenli bir şekilde telefona yüklenir ve sanal numara onaylanarak kullanıma hazır hale gelir. Bu şekilde hem WhatsApp, İnstgram, Telegram gibi uygulamalarda hesap açmak için hem de başka amaçlarla tek kullanımlık sanal numara temin edilir. Bu uygulamaların ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunmaktadır.

Sanal Numara Ne İşe Yarar?

Sanal numara kullanılan telefon numaraları ile aynı işlevi tek seferlik göstermektedir. Genelde kullanıcılar sanal numarayı SMS onayı için tercih etmektedir. Fakat bunun dışında tek seferlik mesaj atma, arama gibi amaçlar için de kullanılmaktadır. Oldukça basit bir kullanımı olan sanal numara, iş hayatında da oldukça tercih edilmektedir. Özellikle şirket hesapları için açılacak olan WhatsApp, Telegram ya da İnstgram hesapları için sanal numara önemli bir ihtiyacı gidermektedir. Bu şekilde internet kullanıcısı olan kişiler, kendi telefon numarası dışında başka bir numara ile de hesap açabilmektedir. Ayrıca sanal numara ile mesaj atılabilir ve aranabilmektedir. Kişinin kendi numarası kullanım dışı olduğunda da yine sanal numara devreye girmektedir. Özellikle günümüzde birçok işin internet ortamında halledildiği düşünüldüğünde sanal numaraya çok sık başvurulmaktadır. Belli sebeplerden hattı bloke olmuş kişiler için de acil bir internet uygulaması açmak ya da üye olmak için sanal numara devreye girmektedir. Farklı kullanım alanlarının olması ve kolaylıkla ulaşılabilir olması sebebiyle sanal numarayı tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.