Sıkça Sorulan Sorular

Genel

 • Nasıl numara temin edebilirim?

  SMS onayı ile numara almak için öncelikle sisteme üye olmanız gerekmektedir. Ardından, hesabınıza para yükledikten sonra güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak bir numara kiralayabilirsiniz.

 • SMS onayı gelmediği zaman ne yapmam gerekiyor?

  Numara kiraladıktan ve bu numara ile SMS onayı almak için işlem yaptıktan sonra 10 dakika içinde mesaj gelmezse siparişinizi iptal edip paranızı geri almak için talep oluşturabilirsiniz.

 • Bakiyemi doldururken kartım güvende mi?

  Güvenli ödeme yöntemleri sayesinde web sitemize yapacağınız her bakiye yükleme sürecinde ve sonrasında kartınız tamamen güvendedir.

 • Mobil onay nasıl işliyor?

  Whatsapp, Google, Discord ve Facebook gibi SMS yetkilendirme gerektiren hizmetlerden yararlanmak için sitemizden numara satın alabilirsiniz. Bu, kendi numaranızı vermeden bu uygulamaları kullanmanızı sağlar. smsonayi.com tek kullanımlık numaralar sunar. Ayrıca tek kullanımlık numaralar ile hesaplarınızı doğrulayabilir ve uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz. Sektöre göre en ucuz uluslararası numaralar ile işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Numara Onayı

 • Web sitelerinde neden SMS doğrulaması gerekiyor?

  Günümüzde iletişimin daha hızlı ve kolay hale gelmesinde önemli rol oynayan Whatsapp, Discord, LINE gibi akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılan mesajlaşma ve arama uygulamalarında güvenliğin sağlanması önemlidir. İnternet paketleri sayesinde seyahat ederken veya uzaktayken arkadaşlarınız, aileniz gibi sevdiklerinize kolayca mesaj gönderebilirsiniz. Bu uygulamalar ayrıca mesajlaşma, fotoğraf, video, ses kaydı ve durum bilgilerini paylaşma gibi özellikleri de içerir. Bu durumda mesajlaşırken insanlar yalnızca cep telefonlarını kullanırlar. Telefon numaranızı paylaşmak istemiyorsanız, kısa mesaj doğrulama sistemine abone olarak ve numarayı satın alarak numaranızı doğrulatabilirsiniz.

 • SMS Onay ile nasıl numaramı doğrularım?

  Sistemimizden kiralanan telefon numarası girdikten sonra, kullanıcı bulunduğu ülkeyi seçer. Ardından, telefon numarası başlangıçta sıfır olmadan girilir. Kısa mesaj olarak gönderilen altı basamaklı kod kullanıcının telefonuna gönderilir. Kısa mesajla bir kod almadıysanız, işlemi yenilemeniz gerekir. Başka bir kodla oturum açmaya çalışırsanız, işlem uygulama ya da web sitesi tarafından bir süre engellenir. Whatsapp’ta "Beni Ara" bölümüne tıkladığınızda, bir arama isteği yaptığınızda ve aramayı cevapladığınızda, ses kaydedici otomatik olarak size bir kod söyleyecektir. Ancak SMS onay ile buna gerek duymadan işleminizi halledebilirsiniz. Kısa mesaj onayı ile gerçekleştirilen doğrulama için sesli aramayı değil, SMS onayı için kod seçeneğini seçmelisiniz.

 • SMS Onayı ile kod doğrulama neden gerekli?

  İnternette güvenli bir şekilde mesajlaşmayı ve dolaşmayı sağlayabilmek için günümüzde ihtiyaç duyulan en önemli şey kullanılan hesapların güvende kalmasıdır. Bu güvenli ortamın sürdürülebilmesi için hesapların onaylanması gerekir. Bu aynı zamanda veri koruması için çok önemlidir. Ayrıca aramaları ve kısa mesajları alabilmeniz gerekir. Görev sonlandırıcı gibi tüm çağrı engelleme ayarları ve uygulamaları da devre dışı bırakılmalıdır. Uygulamalarda numara doğrulaması yapabilmek için Wi-Fi sahibi olmanız veya mobil verinizle çalışan internet bağlantısına sahip olmanız gerekir. Dolaşım veya internet bağlantısı zayıf olan alanlarda doğrulama işlemi bozulabilir. SMS doğrulama, numaraları kontrol etmek ve kişileri güvende tutmak için kullanılan bir işlemdir, böylece uygulama bunları güvenle kullanabilir.

 • SMS onay kodu mesajı ne zaman gelir?

  SMS Onayı ile doğrulama hizmetleri genellikle mobil doğrulama hizmetleri olarak da adlandırılır. İşlemleri hızla tamamlamanızı sağlar. Bu hizmetle, tüm sosyal ağ uygulamalarında hesabınız için özel bir numara kullanmanıza gerek yoktur. Beklenen kısa onay mesajı genellikle üç dakika içinde kişiye iletilir, ancak bu, kişilerin sistemine veya cihazına bağlı olarak değişebilir. Webdeki herhangi bir platforma üye olmak için SMS onayı artık şart olan bir uygulamadır.

 • SMS onayı ile kod alamazsam ne olur?

  Telefon metin onay mesajı, işlemin daha güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan bir uygulamadır. Bazı durumlarda, insanlar doğrulama işlemi sırasında bir sorun oluştuğunda kısa mesaj koduna ulaşılamadığını söyler. Bu durumda yapılması gereken birkaç şey vardır. Girdiğiniz telefon numarasının geçerli numaralardan biri olduğunu doğrulayın. Telefonun yanınızda olduğundan emin olmanız gerekir ve bu numara sabit hat numarası olamaz. Hat açık olmalı ve kısa mesaj alabilmelidir. Telefonun şebekeden ayrılmadığından emin olun. Telefona mesaj aktarırken sorunlar oluşabilir. Bu durumda onay süreci tekrar yenilenmelidir. Kod gelmediyse, web sitemizden satın alma işlemini iptal edebilir ve yeni bir numara alabilirsiniz.

 • SMS onay mesajını nasıl alabilirim?

  Aynı operatörle ve farklı telefonlarla testler yapmak gereklidir. Bu işlemi denemek isterseniz telefona bir mesaj göndermeniz gerekir. Mesaj sorunsuz gönderilirse, bu sorun muhtemelen cihazla ilgilidir. Bu sorunlar ortaya çıkarsa, aygıtı yeniden başlatmak sorunu etkili bir şekilde çözebilir. Tüm bu önlemlere rağmen, iyileştirmeler yapılmadan, mobil operatörünüze başvurmanız uygun olacaktır. Kullanacağınız cihazın ideal sinyal gücüne sahip olup olmadığını kontrol etmeyi unutmamalısınız. Sorunun nedenini anlamak için başka bir mobil sağlayıcıya SMS göndermek de önemlidir. Bu alternatifleri denerseniz, ancak henüz kodunuz gelmemişse hesabınızı başka bir operatörle kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. SMS doğrulama bu konuda bir numaralı tercihtir.

 • SMS onay süreci kalıcı mıdır?

  Numara doğrulama sistemi, ilgili uygulamanın adresinde gerçekleştirilir. Bu, tek bir uygulamada bile hesabın SMS doğrulama sistemi tarafından onaylandığı anlamına gelir. Bu hesabı gerçek bir kişi yönetir. Karakter doğrulama ömür boyu süren bir süreçtir. Örneğin, kişisel verilerinin diğer sitelerin verilerinde bulunmasını istemeyen kişiler, kendi kişisel numaralarını kullanmak yerine SMS onay ile kiralanan numaralarla işlem yapabilirler.

 • Kısa mesaj onay süreci yasal mı?

  Mobil platformlar veya uygulamalar aracılığıyla uygulanan kısa mesaj onay sistemleri yasal prosedürleri kapsar. Mobil haklar sistemi üzerinden barındırılan kullanıcı verilerinin kullanıcının izni olmadan başka bir platforma gönderilmesi suçtur. İnternetteki önemli sayıda platform veya uygulama, diğer şirketlerin kullanıcı verilerini depolar. Bu durumda, kişiler numarayı satın aldıklarında ve kendileriyle paylaştıklarında kısa mesajla kontrol ederler. Bu tamamen yasal prosedür, sosyal girişimci platformunun kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırma ve gerçek kişilerin bunu başarmak için projeyi kullanmasına izin verme amacıdır. Hesabın gerçek kullanıcılar tarafından yönetilmesini sağlamak arzu edilir.

 • Hangi hizmetler için SMS doğrulama hizmetleri sağlıyorsunuz?

  Whatsapp, Discord, Facebook, Instagram gibi birçok uygulamada kullanılabilen SMS doğrulama hizmetleri sunmaktayız. Yurtdışındaki bazı sağlayıcılar mobil izinler sunar ve sanal numaraları gerçek bir SIM kart olmadan kullanmanıza izin verir. Sosyal ağ kullanılarak gerçekleştirilen bir doğrulama işlemidir. Bazı kişiler bir sosyal medya uygulaması kullanırken bazıları birden fazla uygulamayı kullanmayı tercih etmektedir. Bazı uygulama ve sitelerde sadece tek bir telefon numarasıyla hesap açılabildiğinden birden fazla uygulama hesabı açarken mobil hesap doğrulaması gerçekleştirilemez. Bu durumda, SMS onay hizmeti veren mobil sağlayıcılardan hızlı bir şekilde numara satın alabilirsiniz.

 • SMS onay prosedürü için numaramı paylaşmam gerekiyor mu?

  Kişisel bilgilerinizi herhangi bir uygulama veya platformda paylaşma kararı kişisel sorumluluğunuzdadır. Ayrıca, paylaştıkları takdirde yetkisiz kişilerden promosyon amaçlı tanıtım mesajları veya spam mesajları da alabilirsiniz. Zaman içinde değişen dijital politikalar, kullanıcı bilgilerinin güvenli bir şekilde saklanmasını mümkün kılar. Ancak, yine de kullanıcıların bundan şüphe ettiğini görebilirsiniz. Bu nedenle, kişisel bilgileri paylaşmak yerine, kullanıcılar numara satın alır ve bir SMS doğrulama sistemi ile hesap açabilirler. Buna dayanarak, kişilerin SMS onay işlemi için numaralarını kullanmaları gerekmez. Kişisel bilgileri internet platformlarında paylaşmak istemeyenler için oldukça basit ve güvenli bir hizmet sunulmaktadır.

 • Numara doğrulama ücretli mi?

  SMS Onayı ile numara doğrulama, Google da dahil olmak üzere hemen hemen tüm sosyal medya kullanımlarında istenmektedir. Bir numara bir kez kullanıldığında başka bir hesapta aynı telefon numarasıyla giriş yapılamaz. Numarayı kontrol etmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Bu numaralar sayesinde hesabınızı hemen doğrulayabilirsiniz. Güvenlik ile ilgili olumsuz durumlar, kişisel bilgilerin çalınması riskinden dolayı insanları rahatsız etmektedir. Birçok başvuru kişisel bilgileri girmenizi ve onaylamanızı gerektirir, ancak SMS onay sistemini kolayca geçmenin başka bir yolu da bir numara kiralamaktır.

 • Neden SMS doğrulamayı seçmelisiniz?

  SMS onayı ile numara satın alma kararı verirken insanların yapması gereken en önemli şeylerden biri doğru ve güvenilir siteyi kullanmaktır. Bu nedenle web sitemizin sunduğu profesyonel hizmet ile SMS onay işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem ve özellikle sosyal medya hesaplarında kullanılmaktadır. Aynı anda bir hesap kaydı gerektiriyorsa sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

 • Hizmetiniz güvenilir mi?

  Size sunduğumuz platformda kullanıcının güvenliğinden ve hizmetin kalitesinden tamamen emin olabilirsiniz. Hesap açtıktan sonra sosyal ağ uygulamaları için mobil onay, telefon numaralarını kullanmak istemeyen kişiler için büyük kolaylık sağlar. SMS onay hizmeti size büyük kolaylık sağlar. Sistemimizdeki bu avantajlar sayesinde sanal numara kiralayabilirsiniz. Bu, SMS doğrulamasını kolaylıkla gerçekleştirebilmenizi sağlar. Bu sayede sosyal ve diğer farklı hesapları açarken numaranızı kullanma zorunluluğu ortadan kalkar. Bu noktada güvenilirliğe dayalı sistemimiz hem altyapı hem de hizmet kalitesi açısından yetkin ve çok istikrarlı olmasıyla dikkat çekmektedir.

 • SMS onayı nedir?

  Güvenlik sisteminin önemli bir parçası olan SMS onayı, kişisel verilerin kullanıldığı tüm platformlarda gereklidir. SMS onayı, kişilerin kişisel bilgilerini korumak ve hesaplarını korumak için tasarlanmış bir sistem oluşturur. Var olan bir numara yerine sanal bir numarayı çevirirken gerçekleştirdikleri işlemi ifade eder. SMS onay sisteminin kullanımı dünyada da oldukça yaygındır. Günümüzde SMS onayı zorunlu bir koşul haline geldi. İnsanların hesaplarının internet üzerinden başkaları tarafından ele geçirilmesini ve kullanılmasını engellemek için oluşturulmuş bir sistemdir. Bu sistem hesap açmada önemli bir yere sahiptir.

 • Güvenlik nedeniyle SMS onayı hangi platformlarda tercih edilir?

  Tüm bu sistemlerde alışveriş siteleri, sosyal ağ hesabı, kişisel hesap tercih edilmekte ve bunlara özel bilgiler yer almaktadır. Kişisel hesap siteleri, özel bilgilerin gizliliğini sağlamak ve korumak amacıyla hesap güvenliğini sağlamak üzere yapılandırılmış bir sistemdir. SMS onayı, kişilerin numaralarını kullanmasını gerektirmez. İstenilen bilgiler girildikten sonra sanal numaraya iletilen tek kullanımlık kişisel kod ile belirli bir süre içerisinde sisteme giriş yapılarak sistemin güvenliği sağlanır. Benzer bir sistem e-posta onayıdır. SMS onay sistemi, insanların mobil cihazın onayı olmadan internette güvenli bir şekilde gezinmesinin mümkün olmadığı durumlarda kullanılır. Bu bağlamda, son derece güvenilir sistemler sayesinde birçok kolaylık sağlanmakta, genellikle ikinci bir hesabı onaylamak için bir telefon numarası istenmektedir, çünkü sistem sadece bir numarayla kayıtlı gibi görünmektedir, insanlar hesap açtıktan sonra yeni bir numara almak zorundadır. İkinci hesapta, ancak sanal numaraların yardımıyla alınan kodlarla bu sorun ortadan kalkar.

 • SMS Onay Sisteminin Bir Kolaylığı Var Mıdır?

  Mobil onay güvenlik tehdidi olan tüm alanlarda güvenliği sağlamak amacıyla kullanılır. Mobil onay olmadan güvenli bir biçimde insanların internet üzerinde gezinmeleri pek mümkün değildir. Bu anlamda güvenilirliği çok yüksek olan bu sistemler sayesinde pek çok kolaylık elde edilir. Normal şartlarda ikinci bir hesabın onay alabilmesi için bir telefon numarasına daha gereksinim duyulur. Bu sırada sistem tek bir numara üzerine kayıtlı olarak gözüktüğü için kişiler ikinci bir hesap açarken yeni bir numara almak durumunda kalırlar. Ancak sanal numaralar yardımı ile alınan kodlar ile birlikte bu sorunun ortadan kaldırılması gerçekleştirilir.

 • Neden sanal numara tercih edilmelidir?

  Mobil SMS yetkilendirme sistemi yurt dışından alınan sanal numaralarla gerçekleştirilen bir işlemi kapsamaktadır. Aksine, bunlar belirli bir operatöre bağlı olmadan kullanılabilen sayılardır. Bu sistem tüm dünyada kullanılmaktadır. Kullanıcı sayısında farklılık gösteren bu numaraların kullanım süresi genellikle otuz dakika ile beş gün arasında değişmektedir. Veri koruma hukuku alanında daha çok ses getiren SMS onay sistemi, hesabın oluşturulduğu tüm platformu kullanma imkânı yaratırken aynı zamanda bazı açılardan oldukça basit bir sistemdir. Bu sistemi kullanmak için üye olmanız gerekmektedir.

 • SMS onay sisteminde herhangi bir ücret var mı?

  Genel olarak, SMS onay sistemi ücretli bir hizmet sunar. Tercih edilen platforma ve ülkeye göre alternatifler arasında farklılık gösteren bu ücret, sektördeki diğer web sitelerine nazaran bizim sunduğumuz hizmette daha uygun fiyatlıdır. Onay kodunu almak için istenen servis seçilir. Daha sonrasında numaranın hangi ülkeye ait olacağı tercihen seçilir. Sanal numara, oluşturulan üyeliğin ana sayfasında görüntülenir. Numara kişi için hazır olduğunda, sanal numara istenilen platformda kullanılabilir ve tek seferlik mobil onay kodu alınabilir. SMS onay sistemi hizmetini sağlayan birden fazla platform vardır. Ancak gizliliği korumak ve kayıp riskini ortadan kaldırmak için sahte bir numarayla site doğrulamasına başvurmak her zaman daha iyidir. Bu mobil onay sağlayan sitelerinden elde edilen numaralar tamamen sanal numaralardır ve yalnızca bir kez kullanılırlar. Satın alınan numaralar başkası tarafından kullanılamaz. Diğer bir avantaj ise sosyal medya platformlarında ikinci bir hesap açabilmenize imkân tanımalarıdır.

 • SMS onay sisteminin avantajları nelerdir?

  Teknolojinin gelişmesi sonucunda birçok sosyal medya hesabı ortaya çıkmış ve kullanıma girmiştir. SMS onay sistemi, bu hesapların güvenliğini sağlamak için oluşturulmuş bir güvenlik sistemidir. Başka birinin gizliliğini ve hesap üzerindeki kontrolünü kaldırmak için numara doğrulaması gerekir. Bu doğrulama SMS onayı ile yapılır. İnsanlar kendi numaralarını vermek istemedikleri durumlarda sanal numara kiralayabilmektedirler. SMS ile numara satın alabilir ve onay işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. SMS onayının mümkün olduğu bu sistem ile tek yapmanız gereken siteye üye olmak. Bu mobil onay sitelerinden alınan numaralar tamamen sanal numaralardır. Bu kapsamda elde edilen bu telefon numaraları başka kimse tarafından kullanılamaz.